Як позбутися від запорів і при цьому не нашкодити майбутній дитині?

Вагітним жінкам, які страждають від запорів, необхідно дотримуватися кількох простих правил здорового харчування. Їх дотримання полегшить проблему й допоможе запобігти її появі в майбутньому. Якщо ви вирішите дотримуватися нових правил і почнете виробляти в себе нові звички, пам’ятайте, найголовніше — це ваше самопочуття. Якщо дотримання будь-якої рекомендації викликає у вас дискомфорт, обов’язково повідомте про це лікаря.

Харчуйтеся часто й невеликими порціями
Чотири-п’ять прийомів їжі в один і той же час дня допоможуть налагодити регулярне випорожнення. Не їжте багато. Пам’ятайте, для вас зараз важливо дотриматися балансу: не «морити» організм голодом і не переїдати. Обидві крайності загрожують наслідками й для вас, і для малюка.
Пийте достатньо рідини
Точний обсяг тут вказати неможливо, він залежить від вашого стану, схильності до набряків і терміну вагітності. Ваш лікар обов’язково дасть вам рекомендації.
Включіть у раціон більше продуктів, багатих на клітковину
Овочі, фрукти, хліб грубого помолу, продукти з цільного зерна, сухофрукти, вівсяну й гречану каші. Поєднуйте їх з кисломолочними продуктами. Клітковина, або харчові волокна, стимулюють перистальтику кишечника, розм’якшують його вміст і слугують живильним середовищем для корисних кишкових бактерій.
Відмовтеся від солодкого
Здобної випічки й будь-яких шкідливих продуктів, а також від газованих напоїв і кави. Не використовуйте їх навіть під час перекусу — краще випити склянку кефіру або нежирного йогурту.
Не включайте в раціон продукти, що мають в’яжучу дію
Киселі, рисову й манну каші, гранати, чорницю.
Не приймайте різноманітні біодобавки, не проконсультувавшись з лікарем
Те, що корисно в звичайному стані, не завжди добре для вагітної жінки.
І, нарешті, пам’ятайте:
Харчування — це запорука здоров’я вашої майбутньої дитини. А вже заради неї можна на деякий час переглянути свої звички!

Якщо лікар не заперечує, обов’язково займайтеся спеціальними фізичними вправами. Читайте статтю, присвячену гімнастиці для вагітних.

Застосування препарату Дуфалак®

Якщо ви вирішили використовувати для лікування запору препарат Дуфалак®, перш за все, уважно ознайомтеся з інструкцією або зверніться за консультацією до лікаря.

Доза препарату, що рекомендується вагітним жінкам, збігається з дозою, яка призначається звичайним дорослим пацієнтам, і залежить виключно від індивідуальних особливостей організму:

  • 15–45 мл (1–3 пакетики) — початкова добова доза;
  • 15–30 мл (1–2 пакетики) — підтримуюча добова доза.

Більш точно дозу й тривалість прийому препарату повинен визначити лікар, спираючись на ваше самопочуття.

Як правило, при вагітності добова доза препарату Дуфалак® приймається вранці, під час їди. Препарат можна розвести водою, але намагайтеся відразу проковтнути весь препарат, не затримуючи його в роті.

Якщо ж через кілька днів ваш стан не поліпшився, обов’язково зверніться до лікаря, тому що запор може бути спричинений будь-якими захворюваннями, які вимагають особливого лікування.

Ефективність
  • М’яко лікує запор, не подразнюючи кишечник
  • Стимулює ріст корисних бактерій, відновлюючи баланс мікрофлори2
Зручність
  • Прийом 1 раз на добу2
  • «Саше» зручно брати із собою
Профіль безпеки
  • Дозволено дітям до 1 року*, вагітним жінкам і мамам, які годують груддю2
  • Містить ТІЛЬКИ лактулозу та очищену воду2
  • Можна приймати так довго, як це необхідно3
*Застосування проносних засобів дітям повинно відбуватись у виняткових випадках і потребує медичного нагляду
ІНФОРМАЦІЯ НАВЕДЕНА З МЕТОЮ ПІДВИЩЕННЯ ОБІЗНАНОСТІ ПРО СТАН ЗДОРОВ’Я ТА НЕ ЗАМІНЮЄ КОНСУЛЬТАЦІЮ ЛІКАРЯ

1. Хронобиология и хрономедицина: Руководство / Под ред. С. И. Рапопорта, В. А. Фролова, Л. Г. Хетагуровой. Москва. ООО «Медицинское информационное агентство», 2012. — 480 с.: ил. 2. Инструкция по медицинскому применению лекарственного препарата Дуфалак® от 16.08.2017 3. I. Boisson. Traitement de la constipation chronique par Duphalac® Tolerance a long terme. M. C. D.-1995-24-№ 8 4. Препарат Дуфалак® компании Абботт занимает первое место по назначениям врачами препаратов группы А06А Слабительные в Украине. Настоящая информация основана на данных компании Морион и действительна по состоянию на сентябрь 2018 года. 5. Логинов А. С, Парфенов А. И. Болезни кишечника. Руководство для врачей. Москва, «Медицина», 2000 6. Ройтберг Г. Е. Струтынский А. В. Внутренние болезни. Система органов пищеварения: учеб. пособие. 3-е изд. — М.: МЕДпресс-информ, 2014. — 560 с. 7. Хавкин А. И. Микрофлора пищеварительного тракта. — М: Фонд социальной педиатрии, 2006, 416 с. 8. Белоусова Е. А. Лечение запора у пожилых пациентов. Клиническая геронтология. — 2006, № 1, с. 58–65. 9. Лебедев В. А. и соавт. Запоры у беременных: пути решения проблемы. Трудный пациент № 8-9, том 10, 2012 10. «Национальная программа оптимизации вскармливания детей первого года жизни в РФ», утверждена на 16 Съезде педиатров России, Москва, 2009, стр.41-42 11. Детская гастроэнтерология: Руководство для врачей / под ред. проф. Н. П. Шабалова. — 2-е изд., перепаб, и доп. — М.: МЕДпресс-информ, 2013. — 760 с.: ил.

* Patent 2811450 USA, «Laxative composition and method of use».