Хто з нас не любить відпустку і не чекає з нетерпінням можливості відправитися в теплі країни, нові цікаві міста, на природу. І, безумовно, усі очікують від подорожей нових вражень, позитивних емоцій, покращення самопочуття і припливу сил. Однак не всі пам'ятають, що до далекої подорожі треба правильно підготуватися, продумати всі нюанси, пов'язані зі зміною часових і кліматичних поясів, якості води і харчування. У подорожах вас може очікувати безліч несподіванок, про які вдома ви навіть не підозрюєте. І одна з неприємностей — порушення в роботі шлунково-кишкового тракту і виникнення «запору мандрівника». Причому запор у відпустці може тривати ще кілька днів і після повернення додому.
Причини виникнення запору в подорожі у дорослих:

- Порушення природного біологічного ритму
Зміна часових і кліматичних поясів впливає на більшість людей. Звичний біологічний годинник збивається, в результаті чого навіть доросла людина може зіткнутися з безсонням, втратою апетиту або запором.
- Під час відпочинку змінюється режим і раціон харчування, а також якість споживаної води. Більшість дорослих людей в дорозі п'є менше рідини, ніж зазвичай. Недостатня кількість води в організмі може призвести до ущільнення випорожнень і, як наслідок, запору на відпочинку.
- Багато мандрівників у дорозі їдять всухом'ятку або віддають перевагу фаст-фуду. Таке порушення раціону часто призводить до запорів, причому не тільки в подорожах.
- Перебуваючи в дорозі, мандрівники багато часу проводять лежачи і сидячи (наприклад, у поїзді або машині). Нестача фізичної активності — ще одна причина запорів у відпустці.
- Психосоматичні проблеми. Мандрівникові може трапитись «некомфортний» для нього туалет: недостатньо чистий або в невідповідному місці. Стримування позивів на дефекацію часто призводить до запору мандрівника.
Як допомогти собі в подорожі:

- Слідкуйте за своїм раціоном. Не забувайте про користь клітковини, включайте овочі та фрукти, а також сухофрукти (інжир, чорнослив, курагу) в своє меню. Якщо є можливість — вживайте висівки і кисломолочні продукти.
- Пийте бутильовану воду в звичній для вашого організму кількості.
- Більше рухайтеся.
- Якщо ви страждаєте на захворювання шлунково-кишкового тракту, симптомом яких може бути запор на відпочинку, перед майбутньою подорожжю обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.
- Робіть гімнастику: кілька разів підніміть та опустіть ноги, потім кілька разів підніміть і опустіть тулуб, зробіть кілька присідань і нахилів. Може допомогти і м'який масаж живота рухами за годинниковою стрілкою.
Якщо ж під час подорожі у Вас виник запор — використовуйте м'який проносний засіб Дуфалак®. Препарат запускає природні механізми очищення кишечника2 і стане надійним засобом для лікування запору у відпустці. Більш того, Дуфалак® у форматі індивідуальних саше 15 мл зручно брати з собою.
UKR2142804