Запори в подорожах у дорослих

Хто з нас не любить відпустку і не чекає з нетерпінням можливості відправитися в теплі країни, нові цікаві міста, на природу. І, безумовно, усі очікують від подорожей нових вражень, позитивних емоцій, покращення самопочуття і припливу сил. Однак не всі пам'ятають, що до далекої подорожі треба правильно підготуватися, продумати всі нюанси, пов'язані зі зміною часових і кліматичних поясів, якості води і харчування. У подорожах вас може очікувати безліч несподіванок, про які вдома ви навіть не підозрюєте. І одна з неприємностей — порушення в роботі шлунково-кишкового тракту і виникнення «запору мандрівника». Причому запор у відпустці може тривати ще кілька днів і після повернення додому.

Причини виникнення запору в подорожі у дорослих:

 • Порушення природного біологічного ритму
  Зміна часових і кліматичних поясів впливає на більшість людей. Звичний біологічний годинник збивається, в результаті чого навіть доросла людина може зіткнутися з безсонням, втратою апетиту або запором.
 • Під час відпочинку змінюється режим і раціон харчування, а також якість споживаної води. Більшість дорослих людей в дорозі п'є менше рідини, ніж зазвичай. Недостатня кількість води в організмі може призвести до ущільнення випорожнень і, як наслідок, запору на відпочинку.
 • Багато мандрівників у дорозі їдять всухом'ятку або віддають перевагу фаст-фуду. Таке порушення раціону часто призводить до запорів, причому не тільки в подорожах.
 • Перебуваючи в дорозі, мандрівники багато часу проводять лежачи і сидячи (наприклад, у поїзді або машині). Нестача фізичної активності — ще одна причина запорів у відпустці.
 • Психосоматичні проблеми. Мандрівникові може трапитись «некомфортний» для нього туалет: недостатньо чистий або в невідповідному місці. Стримування позивів на дефекацію часто призводить до запору мандрівника.

Як допомогти собі в подорожі:

 • Слідкуйте за своїм раціоном. Не забувайте про користь клітковини, включайте овочі та фрукти, а також сухофрукти (інжир, чорнослив, курагу) в своє меню. Якщо є можливість — вживайте висівки і кисломолочні продукти.
 • Пийте бутильовану воду в звичній для вашого організму кількості.
 • Більше рухайтеся.
 • Якщо ви страждаєте на захворювання шлунково-кишкового тракту, симптомом яких може бути запор на відпочинку, перед майбутньою подорожжю обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.
 • Робіть гімнастику: кілька разів підніміть та опустіть ноги, потім кілька разів підніміть і опустіть тулуб, зробіть кілька присідань і нахилів. Може допомогти і м'який масаж живота рухами за годинниковою стрілкою.

Якщо ж під час подорожі у Вас виник запор — використовуйте м'який проносний засіб Дуфалак®. Препарат запускає природні механізми очищення кишечника2 і стане надійним засобом для лікування запору у відпустці. Більш того, Дуфалак® у форматі індивідуальних саше 15 мл зручно брати з собою.

UKR2142804

Ефективність
 • М’яко лікує запор, не подразнюючи кишечник
 • Стимулює ріст корисних бактерій, відновлюючи баланс мікрофлори2
Зручність
 • Прийом 1 раз на добу2
 • «Саше» зручно брати із собою
Профіль безпеки
 • Дозволено дітям до 1 року*, вагітним жінкам і мамам, які годують груддю2
 • Містить ТІЛЬКИ лактулозу та очищену воду2
 • Можна приймати так довго, як це необхідно3
*Застосування проносних засобів дітям повинно відбуватись у виняткових випадках і потребує медичного нагляду
ІНФОРМАЦІЯ НАВЕДЕНА З МЕТОЮ ПІДВИЩЕННЯ ОБІЗНАНОСТІ ПРО СТАН ЗДОРОВ’Я ТА НЕ ЗАМІНЮЄ КОНСУЛЬТАЦІЮ ЛІКАРЯ

1. Хронобиология и хрономедицина: Руководство / Под ред. С. И. Рапопорта, В. А. Фролова, Л. Г. Хетагуровой. Москва. ООО «Медицинское информационное агентство», 2012. — 480 с.: ил. 2. Инструкция по медицинскому применению лекарственного препарата Дуфалак® от 16.08.2017 3. I. Boisson. Traitement de la constipation chronique par Duphalac® Tolerance a long terme. M. C. D.-1995-24-№ 8 4. Препарат Дуфалак® компании Абботт занимает первое место по назначениям врачами препаратов группы А06А Слабительные в Украине. Настоящая информация основана на данных компании Морион и действительна по состоянию на сентябрь 2018 года. 5. Логинов А. С, Парфенов А. И. Болезни кишечника. Руководство для врачей. Москва, «Медицина», 2000 6. Ройтберг Г. Е. Струтынский А. В. Внутренние болезни. Система органов пищеварения: учеб. пособие. 3-е изд. — М.: МЕДпресс-информ, 2014. — 560 с. 7. Хавкин А. И. Микрофлора пищеварительного тракта. — М: Фонд социальной педиатрии, 2006, 416 с. 8. Белоусова Е. А. Лечение запора у пожилых пациентов. Клиническая геронтология. — 2006, № 1, с. 58–65. 9. Лебедев В. А. и соавт. Запоры у беременных: пути решения проблемы. Трудный пациент № 8-9, том 10, 2012 10. «Национальная программа оптимизации вскармливания детей первого года жизни в РФ», утверждена на 16 Съезде педиатров России, Москва, 2009, стр.41-42 11. Детская гастроэнтерология: Руководство для врачей / под ред. проф. Н. П. Шабалова. — 2-е изд., перепаб, и доп. — М.: МЕДпресс-информ, 2013. — 760 с.: ил.

* Patent 2811450 USA, «Laxative composition and method of use».