Що слід вважати запором у дітей першого року життя?

ЗАПОРИ У ДІТЕЙ
ЗАПОРИ У НЕМОВЛЯТ

Запор у дитини грудного віку, а тим паче в малюка, що знаходиться на природному вигодовуванні, буває нечасто.

Зазвичай у здорового немовляти, що знаходиться на грудному вигодовуванні, випорожнення буває після кожного годування, тобто в місячної дитини воно може бути і 8–9 разів на добу, а у дітей, що знаходяться на штучному вигодовуванні, рідше — від 1 до 4 разів. Однак, важливо розуміти, що ритм природного очищення кишечника в кожної дитини індивідуальний.

У малюка запор, якщо:

 • спостерігається нерегулярний кал, твердий, у вигляді горошин
 • він сильно дриґає ніжками, плаче й вередує
 • тужиться й кричить, а калу немає
 • тривожиться під час годування
 • у нього не відходять гази або відходять, але погано

Для немовляти дуже важливим показником є загальний стан здоров’я. Якщо в нього не підвищується температура, добре відходять гази і він спокійний, то, найімовірніше, причин для занепокоєння немає, незважаючи на нерегулярні випорожнення. Якщо в дитини цілий день не було випорожнень, зверніть увагу на те, як він себе поводить, проявляє або не проявляє ознаки неспокою, тужиться, плаче, дриґає ніжками. Ні в якому разі не слід залишати без уваги й ситуацію, коли в малюка несподівано змінюється звичний ритм випорожнень.

Ефективність
 • М’яко лікує запор, не подразнюючи кишечник
 • Стимулює ріст корисних бактерій, відновлюючи баланс мікрофлори2
Зручність
 • Прийом 1 раз на добу2
 • «Саше» зручно брати із собою
Профіль безпеки
 • Дозволено дітям до 1 року*, вагітним жінкам і мамам, які годують груддю2
 • Містить ТІЛЬКИ лактулозу та очищену воду2
 • Можна приймати так довго, як це необхідно3
*Застосування проносних засобів дітям повинно відбуватись у виняткових випадках і потребує медичного нагляду
ІНФОРМАЦІЯ НАВЕДЕНА З МЕТОЮ ПІДВИЩЕННЯ ОБІЗНАНОСТІ ПРО СТАН ЗДОРОВ’Я ТА НЕ ЗАМІНЮЄ КОНСУЛЬТАЦІЮ ЛІКАРЯ

1. Хронобиология и хрономедицина: Руководство / Под ред. С. И. Рапопорта, В. А. Фролова, Л. Г. Хетагуровой. Москва. ООО «Медицинское информационное агентство», 2012. — 480 с.: ил. 2. Инструкция по медицинскому применению лекарственного препарата Дуфалак® от 16.08.2017 3. I. Boisson. Traitement de la constipation chronique par Duphalac® Tolerance a long terme. M. C. D.-1995-24-№ 8 4. Препарат Дуфалак® компании Абботт занимает первое место по назначениям врачами препаратов группы А06А Слабительные в Украине. Настоящая информация основана на данных компании Морион и действительна по состоянию на сентябрь 2018 года. 5. Логинов А. С, Парфенов А. И. Болезни кишечника. Руководство для врачей. Москва, «Медицина», 2000 6. Ройтберг Г. Е. Струтынский А. В. Внутренние болезни. Система органов пищеварения: учеб. пособие. 3-е изд. — М.: МЕДпресс-информ, 2014. — 560 с. 7. Хавкин А. И. Микрофлора пищеварительного тракта. — М: Фонд социальной педиатрии, 2006, 416 с. 8. Белоусова Е. А. Лечение запора у пожилых пациентов. Клиническая геронтология. — 2006, № 1, с. 58–65. 9. Лебедев В. А. и соавт. Запоры у беременных: пути решения проблемы. Трудный пациент № 8-9, том 10, 2012 10. «Национальная программа оптимизации вскармливания детей первого года жизни в РФ», утверждена на 16 Съезде педиатров России, Москва, 2009, стр.41-42 11. Детская гастроэнтерология: Руководство для врачей / под ред. проф. Н. П. Шабалова. — 2-е изд., перепаб, и доп. — М.: МЕДпресс-информ, 2013. — 760 с.: ил.

* Patent 2811450 USA, «Laxative composition and method of use».